Водії зобов’язані надавати посвідчення поліцейському, – суд

Верховний Суд роз’яснив, що водій зобов’язаний мати при собі та на вимогу працівника поліції пред’явити відповідні документи.

Суть справи: водій оскаржив постанову про накладення штрафу по справі про адмінправопорушення складена з огляду на відсутність у позивача посвідчення водія відповідної категорії та реєстраційного документа на транспортний засіб. Цей факт підтверджений матеріалами справи і встановлений відеозаписом реєстратора закріпленим на форменому одязі патрульного.

Позов обґрунтовано тим, що причина зупинки його автомобіля була безпідставною, оскільки правил ПДР він не порушував, відтак підстав для здійснення перевірки посвідчення водія, інших документів та притягнення його до адміністративної відповідальності у відповідача не було.

Місцевий суд частково задовольнив позовні вимоги, вказавши, що відповідачем не надано належних та допустимих доказів вчинення позивачем адмправопорушення.

Однак апеляційний суд у задоволенні позову відмовив.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із висновком апеляції.

Відповідно до п. 2.1 Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

– посвідчення водія на право керування ТЗ відповідної категорії;

– реєстраційний документ на ТЗ;

– поліс (сертифікат) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ.

За приписами п. 2.4 ПДР на вимогу працівника поліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також пред`явити для перевірки необхідні документи.

Ч. 1 ст. 126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред`явила для перевірки вищевказані документи, у вигляді накладення штрафу в розмірі двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Верховний Суд вказав, що право органів Національної поліції перевіряти наявність зазначених документів кореспондується із обов’язком водія мати при собі та на вимогу працівника поліції пред’явити такі документи.


Джерело ЛІГА.Закон
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти