Нетверезі водії не зможуть уникнути відповідальності: Рада готова прийняти доленосний закон

Днями у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2455, завданням якого є позбавлення можливості уникнення адміністративної відповідальності за протиправні діяння, передбачені ст. 130 КУпАП.

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), може бути накладено протягом 1 року з дня його вчинення.

Відповідно до чинної редакції Кодексу за загальним правилом, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, ніж через 3 місяці з дня вчинення правопорушення, а при тривалому правопорушенні – 3 місяці з дня його виявлення. Таким чином, для більшості правопорушень точкою відліку строку давності притягнення до адміністративної відповідальності є день вчинення правопорушення.

Як зазначено у пояснювальній записці, на практиці, у зв’язку з невчасною передачею органами поліції матеріалів про адміністративні правопорушення до суду, а іноді і свідомим затягуванням самим судом строків розгляду справ, щороку тисячі правопорушників уникають відповідальності.

Законотворці зазначають, що серед майже 30 тис проваджень, які було зареєстровано протягом цього року в Єдиному державному реєстрі судових рішень про керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, де переважно фігурують п’яні водії за кермом, у 13 569 випадках накладено стягнення, 13 054 – визнано винними, 1 666 – притягнені до адміністративної відповідальності, 942 водія позбавили прав.

Згідно з чинним законодавством термін притягнення до адміністративної відповідальності за відповідне правопорушення складає 3 місяці.


Джерело ЛІГА.Закон
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти