Українці активно пересідають на «буси»

Ринок мікроавтобусів (miniBUS) з початку 2019 року зріс на 14%. При цьому в класі Е зафіксовано ще більше зростання. Тим часом вітчизняні автобуси втратили 1% ринку.

Про це повідомляє Авто 24 з посиланням на AUTO-Consulting.

Структура ринку мікроавтобусів в Україні – практично рівні сегменти D і E класів. Щодо цінового фактору, то найбільше зріс середній ціновий сегмент – на 34%. А от продажі в бюджетному і преміальному сегментах впали. Тепер бусам середньої цінової групи належить 83% ринку, Low Cost – 5%, а Premium – 12%.

Лідери продажів D BUS

У сегменті D BUS зростання продажів в порівнянні з минулим роком відбулося в середньому ціновому сегменті – плюс 14%. Бюджетних моделей тут уже немає, а у преміальних – падіння продажів на 30%.

Лідер продажів тут – Renault Trafic, другий – Mercedes-Benz Vito, на третю позицію всього за рік вже вийшла Toyota ProAce. Зростання продажів у порівнянні з минулим роком показали Hyundai H1, Peugeot Traveller, Volkswagen Transporter і Citroen SpaceTourer.

Лідери продажів E BUS

У цьому сегменті є бюджетні моделі марки ГАЗ, але їх продажі стрімко падають і тепер недорогий сегмент займає всього 10%. Лідери продажів в середньому ціновому сегменті – Ford Transit, Citroen Jumper і українська Ruta. За винятком Ford Transit, у всіх лідерів, у порівнянні з 2018 роком, спостерігається падіння продажів. Єдина модель, яка в 2019-м показала значне зростання в цьому сегменті – Hyundai H350. Добрий результат в порівнянні з минулим роком продемонстрував і Mercedes-Benz Sprinter – зростання вдвічі.

Загалом весь Е-клас мікроавтобусів зріс на 32% в порівнянні з 2018-м роком. Цим зростанням він зобов’язаний моделі Peugeot Boxer, яких продали півтори сотні за 10 місяців нинішнього року.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти