Електрокари відчутно подешевшають і витісняють традиційні авто

За останні 10 років вартість акумуляторів для електромобілів знизилася на 87%. Крім того, дешевшає ціна кіловат-години, передає Autogeek.

Протягом останніх дев’яти років ринок автомобілів на електротязі показав неймовірний розвиток. Й уже в найближчому майбутньому на ринок повинні вийти нові конструкції акумуляторних батарей, які дозволять знизити ціни на електромобілі.

Для прикладу, нещодавно CATL представив свою технологію Cell-to-Pack, в якій осередки акумуляторів інтегруються безпосередньо в акумуляторний блок, а не спочатку в модулі. Тобто ця технологія усуває проміжний крок через модулі, й робить акумулятор легшим, меншим та дешевшим.

За даними Bloomberg New Energy Finance, у 2023 році ціни будуть «близькими» до 100 доларів за кВт/год. Така ціна дозволить електромобілям конкурувати із моделями ДВЗ в ціні. Однак ситуація може відрізняти у різних країнах та та сегментах транспортного засобу.

Також зазначається, що можуть виграти ті автовиробники, які мають власні платформи для електромобілів, зокрема Volkswagen з платформою MEB. Адже це дозволяє  суттєво знизити витрати при виробництві нових моделей.

Таким чином, в недалекому майбутньому електрокари зможуть витіснити моделі з ДВЗ, якщо запропонують клієнтам немалу дальність ходу.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти