В Україні зміниться відповідальність за алкоголь за кермом

За нетверезе водіння тепер передбачено кримінальну відповідальність.

Як повідомляє AUTO.RIA.com, починаючи з 1 липня 2020 року законом №2617-VIII запроваджується нова форма відповідальності для водіїв, які керували транспортними засобами у нетверезому стані (раніше, до внесення поправок, ці норми мали б почати діяти з 1 січня 2020 року). З Адмінкодексу буде видалено частину статті 130-ї, тої, що стосувалась таких порушень, і надалі порушникам доведеться відповідати за Кримінальним кодексом, у якому з’явиться нова стаття 286-1.

Штраф за перше порушення становитиме від 17 000 до 34 000 грн з позбавленням водійських прав на строк до трьох років. За повторне порушення (термін якого закінчиться тоді, коли спливе строк позбавлення «прав» за перше) штраф становитиме до 51 000 грн та знову передбачатиме позбавлення водійських прав на строк від 2 до 3 років.

Окрім алкогольного сп’яніння, така ж відповідальність чекатиме на тих, хто сів за кермо під дією наркотичних засобів або лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (тож обережніше з седативними ліками), а також і за відмову водія від проходження медичного освідування на стан сп’яніння. Те саме покарання «світитиме» за передачу керування ТЗ тому, хто перебуває під дією алкоголю чи наркотиків. Нормами статті 286-1 ККУ також заборонено вживання алкоголю водієм після участі у ДТП або після того, як автомобіль був зупинений для перевірки поліцейським, до моменту освідування на стан сп’яніння.

Варто зазначити, що перенесення відповідальності з адміністративної до кримінальної змінює і строки давності накладення стягнень: замість теперішніх 3-х місяців стане 2 роки. Також для повернення вилученого водійського посвідчення доведеться не просто піти кудись і його отримати, а почати з медкомісії, успішно скласти теоретичний та практичний іспити на знання ПДР та навички водіння, а лиш тоді йти до сервісного центру за новими «правами». Починати відновлення посвідчення можна лише після закінчення строку, на який суд позбавив водія права керування ТЗ.

Ще раз про нововведення, короткими тезами:

  • Розміри штрафів за нетверезе водіння: 17 000 — 51 000 грн.
  • Строк притягнення до відповідальності: 2 роки.
  • Строк зарахування повторного порушення триватиме до моменту закінчення дії покарання за перше.
  • Щоб повернути «права», доведеться ще раз скласти іспити.
  • Сп’яніння – обтяжуюча обставина для водія у разі участі в ДТП.
  • Кримінальна справа в біографії – пляма на репутації.

Тож, міркуючи, чи варто «ризикнути» і вирушити в дорогу напідпитку, чи краще облишити таку ідею – настійливо радимо обирати другий варіант.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти