Експерти розповіли, як темний одяг вбиває пішоходів взимку

Взимку кількість ДТП за участю пішоходів збільшується. Все тому, що темніє раніше, а побачити людей на дорозі значно важче. Темний одяг пішоходів – головна проблема, розповідає автоблогер Владислав Антонов, передає «Сьогодні».

«Більша частина смертельних ДТП, в яких людина гине, відбуваються у темну пору доби біля пішохідних переходів. Люди, яких збили, найчастіше в темному одязі, у чорному, їх помітити дуже складно», – говорить експерт.

Журналісти вирішили розпитати людей про те, як ті роблять себе помітнішими на дорозі. Відповіді вийшли не надто обнадійливими:

«Ну не знаю, якісь предмети, що світяться в руках. Взагалі звертати на себе увагу».

«Світла косинка на шиї щоб видно було, більш менш. Щось світле треба, щоб було на собі».

«Ну, треба світловідбиваючі жилети носити».

В Укртрансбезпеці зазначають: щоб не стати жертвами ДТП, треба мати на одязі світловідбиваючі елементи або носити спеціальні жилети:

«Просто в звичайній кишені, ми ось таку стрічку, яка перетворюється на ось такий комплект, що його можна одягнути замість жилета і людина буде впевнена у тому, що її побачать за 300 метрів, а то й з більшої відстані».

Коштують такі жилети близько 60 гривень. Розмір мають універсальний. Але найпростіший спосіб убезпечити своє пересування в темряві – спеціальні браслети. Ціна одного – всього 30 гривень.

«Звичайний світловідбиваючий браслет, який людина одягає, і стає помітною на дорозі», – пояснюють експерти.

Такі прості заходи безпеки можуть зробити людину більш помітною й вберегти від біди.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти