«Приносять більше шкоди»: експерт пояснив, чим небезпечні нові поступки «євробляхерам»

Те, що штрафи для «євробляхерів» відстрочили, добре не для всіх. Тому що немає ніяких гарантій, що вони не попросять ще більших поступок через півроку, вважає Руслан Соболь, глава Асоціації малого і середнього бізнесу, передає «Сьогодні».

«Ті, хто хотів розмитнити, вже це зробив, коли закон це дозволяв. А постійно йти на поступки – це продовжувати збільшувати екологічну проблему. Дуже багато автомобілів на єврономерах не мають права пересуватися по дорогах Європи, звідки їх привезли. Справа в тому, що з досягненням певного віку в Європі належить здавати автомобіль на утилізацію. А деякі продають їх українцям. Навіть за українськими екологічними стандартами вони приносять більше шкоди «, – говорить Руслан Соболь.

Зараз, за даними «Єврокар», середній вік парку легкових автомобілів в Україні становить уже 22,2 роки. Це вдвічі більше у порівнянні з країнами в ЄС (11,1 років). В антирейтингу найстаріших автопарків світу нас випереджає тільки Куба.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект про внесення змін до Митного кодексу, і відстрочила до 31 грудня 2019 року штрафи за «євробляхи».

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти