В Україні в рази збільшать штрафи для водіїв: названо суми

Штрафи зростуть за перевищення максимально дозволеної швидкості руху, залишення місця ДТП і за водіння особою, яка не має на це права.

Міністерство внутрішніх справ ініціює посилення покарання за порушення правил дорожнього руху. Йдеться про збільшення штрафів за правопорушення з високим ступенем суспільної небезпечності – штрафи для водіїв зростуть до 10 тисяч гривень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресслужби МВС.

Законопроектами пропонується внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, а також до законів про дорожній рух і про Національну поліцію.

Штрафи можуть вирости за:

  • перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км/год – до 3400 грн (зараз – 510 грн);
  • залишення місця ДТП – з 255 грн до 3400 грн;
  • водіння особою, яка не має на це права – з 510 грн до 10 200 грн.

Як відзначили в МВС, водіїв, які залишили місце ДТП, крім штрафів, пропонують також позбавляти права керувати транспортними засобами строком на шість місяців.

Крім того, важливими ініціативами МВС є зниження порогу перевищення швидкості руху, з якого настає адміністративна відповідальність, з 20 км до 10 км, і пропозиція не відносити керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння до кримінальних проступків. Якщо наїзд на людину був здійснений водієм під впливом алкоголю або наркотичних засобів, тоді відповідальність буде ще більшою“, – йдеться в повідомленні пресслужби.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти