«Листи щастя» повертаються: водіїв штрафуватимуть з новою силою

Українські поліцейські готуються презентувати систему, яка автоматично фіксуватиме перевищення швидкості і надсилатиме штрафи водіям. Подібне вже було за часів існування ДАІ, однак через прогалини в законах систему згорнули, передає ТСН.

Столичне шосе Києва, патрульні Олексій та В’ячеслав «полюють» на тих, хто любить піднатиснути – на сьогоднішній день зафіксувати порушення швидкісного режиму можна лише у такий спосіб. Патрульний автомобіль зі спецсигналами, поліцейські у яскравих жилетах, не помітити їх – майже неможливо. І при цьому чи не щохвилини поліцейські зупиняють автомобіль.

У МВС повідомили, що вже найближчими днями презентують систему, яка автоматично фіксуватиме перевищення швидкості і надсилатиме водіям штрафи. Таке на дорогах було ще за часів ДАІвців, але через прогалини в законі систему згорнули. Тепер, запевняють уже поліцейські, доопрацювали всі норми.

Дмитро з порушенням згоден, але звертає увагу на те, що шосе – це в’їзд до Києва, воно має кілька смуг, відбійник, немає світлофорів, тож їхати повільніше тут складно: «Ну, подивіться, всі тут соточку їдуть». Патрульні пояснюють: всіх зупинити не можуть, та й одного порушника буває складно, щоби не створити аварійної ситуації. За годину копи складають із десяток постанов – це якщо водії не тягнуть час.

«Зазвичай кажуть, що не знав, думав що 80, виправдовуються, що поспішають», – каже інспектор Олексій Бондар.

Штрафувати всіх поспіль можуть автоматичні камери. Чиновники вже кілька років обіцяють, що вони от-от запрацюють. Напередоні повідомили: до запуску системи залишилося всього декілька днів. Перші півтора місяця камери працюватимуть у тестовому режимі, потім з’являться штрафи на власника транспорту. Почнуть із Києва, де вже встановлені 20 пристроїв.

«Якщо камера фіксує правопорушення, інформація про це надходить до центру обробки даних, обробляється системою, перевіряються інспектором, і якщо інспектор підтверджує своїм підписом – постанова направляється адресату», – розповів перший заступник керівника патрульної поліції Олексій Білошицький.

Місця встановлення камер обіцяють оприлюднити та позначити на дорозі. Із десять років тому система вже працювала, але згодом «листи щастя», тобто складання постанов без участі водія, заборонили. Тепер, кажуть у патрульній поліції, всі норми допрацювали. І хоч камери здатні фіксувати рух на червоне світло, перетин суцільної або рух смугою для громадського транспорту, штрафувати почнуть саме за швидкість.

«Найперша і найголовніша причина дорожньо-транспортних пригод з потерпілими – це є перевищення швидкості, понад 30 відсотків», – пояснив Олексій Білошицький.

Нині в тестовому режимі столичні камери щодоби фіксують 60 тисяч порушників швидкості. Якщо взяти мінімальний штраф, то це «листів щастя» на понад 13 мільйонів гривень. За весь минулий рік копи зафіксували втричі менше порушень, ніж ці камери – за одну добу. Проте деякі водії виступають за те, щоби патрульні продовжували працювати паралельно з камерами.

«Коли патруль стоїть – зупиняються на алкогольне сп’яніння. Камера ж цього не зафіксує», – пояснює один із них.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти