Авторинок зупинився: українці не можуть купити і продати автомобілі

До кінця карантину власнику нового авто можна буде їздити на транзитних номерах, але машину з пробігом можна буде отримати лише за дорученням.

Через тиждень після оголошення загальнонаціонального карантину обмеження поширилися і на автомобільний ринок. 19 березня Сервісні центри МВС України перестали надавати послуги з реєстрації куплених транспортних засобів, – для чого потрібна фізична присутність власника, – через перехід в онлайн-режим роботи, передає UBR.

Техпаспорт, номера і нове водійське посвідчення знову можна буде отримати лише після 3 квітня – якщо завершення карантину не буде відсунуто на пізніший термін. Заборона не стосується лише медичних та дипломатичних установ.

Рішення може завдати істотної шкоди не тільки по автомобільним продажам, а й позбавити значної частини доходу Пенсійний фонд, в який власник ТЗ відраховує від 3% до 5% в залежності від вартості автомобіля при першій реєстрації.

Опитані UBR.ua експерти скептично поставилися до правильності закриття Сервісних центрів.

«Складно сказати, наскільки дане рішення обґрунтоване, враховуючи, що співробітники банків і продовольчих магазинів продовжують роботу. Я думаю, можна було перебудувати роботу, щоб відвідувачів дистанціювалися від співробітників, забезпечити необхідні профілактичні заходи. Але зупиняти повністю реєстрацію автомобілів неправильно. Адже це торкнеться не тільки автомобілістів, але і наповнення Пенсійного фонду. Крім того, все це відбулося несподівано, рішення опубліковано ввечері, не було ніякого підготовчого періоду, щоб до кампаніі могли спланувати свої дії», – сказав директор інформаційно-аналітичної групи Auto-Consulting Олег Омельницький.

При цьому навіть в умовах переходу роботи центрів в онлайн-режим можна було надати доступ до реєстрації хоча б нових автомобілів, переконаний Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД). Їх перевірка відповідно до законодавства не повинна бути настільки скрупульозна, як при видачі дозволів на користування вживаною машиною, пояснив експерт.

«Я вважаю, що в умовах карантину можна відновити дистанційну реєстрацію нових транспортних засобів. Справа в тому, що нові машини, на відміну від вживаних, не підлягають оглядові експертом сервісного центру МВС. Так само, як під час карантину дозволено дистанційно продавати товари і продукти , можна було б вирішити і автосалонам подавати документи в Сервісний центр онлайн, а автовласникові вже після завершення реєстрації приїжджати на місце і з усіма необхідними захисними заходами забирати їх», – говорить Назаренко.

Хоча перехід сервісних центрів на карантин і не означає повну зупинку ринкових відносин в автомобільній галузі, але істотно їх обмежує. Так, незважаючи на постанову уряду №3219, що дало можливість експлуатувати куплене в салоні авто на тимчасових транзитних номерах увесь період карантину замість дозволених в нормальних умовах 10 днів, без реєстрації в МВС неможливо оформити покупку вживаного авто, купленого як всередині України, так і привезеного з Європи.

«Без реєстрації в МВС на ринку можна купити машину, тільки отримавши довіреність, і їздити фактично на чужому автомобілі. Операцію ви не зафіксуєте, а гроші передасте. До того ж при такому сценарії підвищується ймовірність наштовхнутися на шахрая і остаточно бути обдуреним. Найкраще в період карантину не купувати машину на ринку, а дочекатися скасування обмежень», – прокоментував ситуацію Олег Омельницький.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти