Водіям розповіли, як з ЄС дістатися до України на авто під час карантину

У Міністерстві закордонних справ розповіли з яких країн Європи можна дістатися України на машині під час карантину. Про це повідомляє Твоя МАШИНА з посиланням на оперативний штаб МЗС у Telegram.

  1. Так, станом на 23 березня з Німеччини, Австрії, Чехії шлях пролягає через транзитний коридор через Австрію та Угорщину.

У МЗС повідомляють, що:

Перетинати чесько-австрійський кордон потрібно з повним баком бензину та проїхати територію Австрії транзитом, без зупинок, аж до кордону з Угорщиною.

Рух територією Австрії можливий лише через трасу А1, інші транзитні коридори заблоковані. Коридор по Австрії працює з 17 години вечора до 1 години ночі.

До Угорщини в’їзд можливий винятково через пункти пропуску Нікелсдорф-Хед’єшхалом (Nickeldorf- Hegyeshalom). На території Угорщини коридор працює з 21 години вечора до 5 ранку.

Територією Австрії та Німеччини часові рамки не обмежені, однак опівночі відбувається ускладнення руху через ремонт дороги.

На австро-словенському кордоні домовлено щодо пропуску українських громадян транзитом для вильоту із аеропорту Відня.

  1. Стосовно проїзду з території Білорусі, РФ, Молдови, Словаччини, Румунії, Польщі — через КПП, які позначені зеленим на інтерактивній карті Державної митної служби.

У МЗС зазначили, що деякі пропускні пункти мають обмеження у пішохідному сполученні.

  1. Для транзиту з Литви та Латвії доведеться прокладати шлях лише через Білорусь.
  2. У міністерстві зазначили, що транзит з Сербії можливий через Румунію, за умови завчасного повідомлення Посольством України в Румунії Міністерства закордонних справ Румунії офіційною нотою з переліком осіб, які планують здійснити транзит.

У МЗС додали, що ситуація в режимі в’їзду в країни та транзитного проїзду іноземними країнами змінюється дуже динамічно. Тому порадили при плануванні поїздки встановити зв’язок з відповідним консульством України.

Зокрема, у зовнішньополітичному відомстві України закликали суворо дотримуватися усіх запобіжних заходів, зокрема режиму самоізоляції після прибуття в Україну.

«Якщо у вас є можливість залишитися у країні вашого теперішнього перебування, будь ласка, зважте усі ризики. Ваша відповідальна поведінка може зберегти ваше здоров’я і життя людей, що навколо», — йдеться в повідомленні.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти