АЗС можуть знизити цiни на бензин

Антимонопольний комітет України вважає, що ціни на бензин в Україні мають істотний потенціал для зниження. За даними аналітики, яку АМКУ отримує від агентств, бензин А-95 можна виправдано здешевити ще на 3-5 гривень, передає UA.NEWS.

Представники комітету обговорили з великими українськими мережами АЗС можливість зниження цін на бензин на тлі падіння вартості нафти в світі. До обговорення залучили WOG, OKKO, Ukrnafta, Socar, UPG.

«Мета зустрічі – отримати пояснення щодо ціноутворення на нафтопродукти і відповідності вартості, зазначеної на стелах автозаправок, тим змінам, які зазнав ринок в останні місяці: падіння цін на нафту і великий опт, коливання курсу гривні», – зазначив АМКУ.

За підсумками зустрічі з керівниками мереж АЗС з’ясувалося, що «умови для подальшого зниження цін на бензини і дизпаливо дійсно є».

«Антимонопольний комітет вітає мережі, які поділяють таку позицію. АМКУ очікує, що результати його заходів і зустрічей зокрема, відобразяться на цінниках заправок», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 6 березня на переговорах країни ОПЕК+ не змогли домовитися і продовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Провал переговорів спровокував різке падіння ціни на нафту на світових ринках. Нафта марки Brent за вихідні зафіксувала падіння на 30% – до $35,26 за барель, продемонструвавши найгіршу динаміку з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. Вартість нафти WTI просіла до $32,5.

Деякі експерти вважають, що падіння цін на нафту суттєво не знизить ціни на бензин і дизпаливо. А інші прогнозують, що найближчим часом в Україні впадуть ціни на бензин, дизельне паливо, моторні й агрегатні масла. Зокрема, бензин може подешевшати в середньому на 15-20%.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти