Експерт спрогнозував зниження цін на бензин в Україні до середини квітня

До середини квітня ціни на бензин А-95 на автозаправках України можуть знизиться до 20-22 гривень за літр. “Щодня мережі знижують ціну палива. Попереду зниження ще на 2-3 гривні за літр”, – розповів в ефірі директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн, передає «Обозреватель».

“Більш-менш впевнено можна говорити, що ціни будуть йти до коридору по бензину А-95 на рівні 20-22 гривні за літр протягом 7-10 днів”, – уточнив експерт.

За його словами, на ціноутворення впливає ціла низка факторів, в тому числі падіння світових цін на нафту, пандемія коронавірусу COVID -19, істотне падіння продажів палива в Україні та стабілізація курсу долара. У цьому контексті Куюн зауважив, що останній фактор “має першорядне значення”, оскільки за непрогнозованого зростання курсу долара “ніхто не розумів, що з ним буде”.

“Ринок заспокоївся, і тепер можна впевненіше прогнозувати”, – сказав він.

Експерт повідомив про те, що “продажі палива сильно впали. У великих мережах до 40%, в менших – до 20%. Це означає прямо пропорційну втрату доходів цього бізнесу”. Одночасно з цим “постійні витрати цього бізнесу не знизилися”, – підкреслив він.

“Залишилися робочі місця, ніхто не звільнив їх від податків. Витрати зросли, тому що треба забезпечувати доставку персоналу на АЗС, плюс карантинні заходи – дезінфекція, установка захисних бар’єрів, захистів персоналу і клієнтів”, – нагадав Куюн.

За його оцінками, через посилення карантинних заходів споживання палива в квітні може ще більше знизиться. В такому випадку “бізнесу будуть потрібні великі націнки, щоб утримати людей, утримати бізнес”, – попередив експерт.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти