Вартість бензину в Україні може впасти до 16 грн/л, – експерт

Скільки коштуватиме бензин на АЗС, якщо ціни на нафту залишаться на нинішньому рівні.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише експерт з енергетичних питань Сергій Куюн.

«Ми закуповуємо не нафту, а нафтопродукти, і сьогоднішнє обвалення котирувань на них в Європі – ось це вже цікаво. Бензин і ДТ втратили за день майже 30%. Наприклад, бензин 95 у Північно-Західній Європі тепер коштує 119 баксів/т, а дизель – 159. Знаєте, скільки це в гривнях? Дві з половиною гривні за бензин і 3,5 грн/л на дизпаливо! Нагадайте, скільки коштує літр води в супермаркеті? 5,10 грн?», – пише експерт.

За словами Куюна, акциз на бензин сьогодні становить 6,3 грн/л, або у два з половиною рази вище, ніж вартість самого палива. Ще 1,75 грн/л становитиме ПДВ (нараховується на суму акцизу та вартості палива). Акциз на дизпаливо становить 4,1 грн, сумарний ПДВ – 1,50 грн/л.

«Якщо така ціна закріпиться на місяць, вартість А-95 на колонці може впасти до 16 грн/л, ДТ – 14 грн/л. Напевно, треба перерахувати, в це неможливо повірити! Сльози заважають говорити…», – пише він.

«Всупереч скепсису, ціни йдуть вниз. Фіксуємо зниження щодня в різних мережах. Ось і сьогодні деякі станції скинули до 1,5 грн/л. Мінімалка щодо ДТ вже нижче 18 грн/л, бензину А-92 – нижче 19 грн/л, щодо “п’ятого” – нижче 19,50 грн/л. Відповідають темпи падіння і середньоєвропейським від початку року. Стосовно бензину йдемо нога в ногу – 28%, щодо дизпалива трохи відстаємо: зниження на 26% проти 28% на АЗС Європи», – підсумував експерт.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти