Автофіксацію порушень ПДР можуть визнати незаконною, – юрист

Парламент скасував штрафні бали за порушення правил дорожнього руху і відтепер водіїв штрафуватимуть по-новому.

Про це в ефірі Українського радіо розповів автоюрист Богдан Глядик.

Юрист наголосив, що механізм притягнення до відповідальності за порушення ПДР, який передбачений сьогодні законом, він є неконституційним.

«Але проблема з відеокамерами полягає у тому, якщо їх паралельно поставити у правильних місцях, на моє переконання, 100% усіх штрафів, які будуть виписуватися за допомогою цих камер, можна буде скасовувати у судах. Тому що механізм притягнення до відповідальності, який передбачений сьогодні законом, він є неконституційним. І неконституційність цього механізму було визнано ще у 2010 році. Водії, які мають тривалий досвід керування транспортним засобом, пам’ятають, що до 2010 діяла система автоматичної фіксації порушення правил дорожнього руху. Тоді власники транспортних засобів притягали до відповідальності за допомогою таких технічних засобів, але Конституційний суд сказав, що неправильно притягати власника транспортного засобу до відповідальності тільки через те, що він є власником. Тоді КСУ визнав, що така процедура порушує сім норм Конституції України. І сьогодні ми маємо практично той самий механізм. Ми притягуємо до відповідальності не особу, яка вчинила конкретне правопорушення, а власника транспортного засобу, на якому вчиняється правопорушення», ─ сказав він.

Глядик пояснив, що «навіть якщо за кермом був не власник авто, юридично відповідальність несе він. І змусити когось іншого визнати свою вину мало ймовірно. Єдиний механізм, яким можна скасувати постанову про накладення штрафу на власника, це коли порушник, який перебував за кермом, сам з’явиться в управління Патрульної поліції і напише заяву, що це саме він, а не власник транспортного засобу, перебував за кермом. Окрім цього, він обов’язково повинен принести квитанцію про те, що він сплатив цей штраф. У такому випадку постанова про накладення штрафу на власника автомобіля скасовується і автоматично переноситься на іншого водія, який вчинив правопорушення».

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ перенесло запуск системи фотовідеофіксації порушень ПДР, який планувався 1 травня.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти