Анонсовано перший автомобіль з підтримкою 5G

Автомобіль буде здатний налагоджувати зв’язок з іншими учасниками руху і інфраструктурою.

Китайська компанія Human Horizons, що у 2019 році показала електричний кросовер з дев’ятьма дверима, об’єдналася з місцевим телекомунікаційним гігантом China Telecom для виробництва першої серійної машини з вбудованою мережею 5G. За допомогою впровадження перспективної технології HiPhi 1 буде використовувати підтримку стандарту 5G-V2X, тобто зможе «спілкуватися» з іншими автомобілями, об’єктами інфраструктури і «розумними шляхами».

Усвідомлювати своє місце в просторі девятидверному HiPhi 1 дозволять понад півтисячі усіляких датчиків, камер і оптичних далекомірів. Дані, які надходять в режимі реального часу, проходять обробку нейромережею з чотирьох контролерів домену. Їх доповнюють шість мікрокомп’ютерів, які підключені до загальної гігабітної мережі.

Впровадження стандарту 5G-V2X буде частиною стратегічного плану, який названо 3 Smart: від «розумний автомобіль” (smart vehicle), «розумна транспортна система» (smart transportation) і «розумне місто» (smart city).

Під цю технологію на території Парку високих технологій Чжанцзян в Шанхаї Human Horizons зводить «розумне місто», яке стане основою для функціонування «безпілотної екосистеми» з автономних автобусів, сітки «розумних доріг» і «розумного центру управління трафіком».

Презентований в 2019 році кросовер HiPhi 1 в рух приводить силовий агрегат, що складається з акумулятора на 96 кіловат-годин і двох електродвигунів з віддачею 268 кінських сил кожен. З місця до 100 км/год електрокар розганяється приблизно за 3,6 секунди, а запас ходу складає 644 кілометри.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти