Американець спробував заряджати Tesla Model 3 від «сонячного» причепа прямо під час поїздки

Власник Tesla і користувач youtube ItsYeBoi вирішив випробувати новий метод зарядки, який можна використати безпосередньо під час руху. Він придбав трейлер з сонячними батареями за $2500 і підключив його до Tesla Model 3. Ось що з цього вийшло.

У теорії «сонячний» трейлер може дозволити подорожувати практично без зупинок, адже він зможе на постійній основі заряджати електромобіль (у всякому разі, в світлий час доби).

Проблема полягає в тому, що навіть при використанні найефективніших батарей процес буде відбуватися досить повільно. А на додаток до цього причіп ще й підвищує витрати енергії, оскільки збільшує масу і погіршує аеродинаміку.

Експеримент показав, що сонячні батареї генерують потужності приблизно 800 Вт. Відповідно, щоб повністю зарядити Tesla Model 3, знадобиться близько 80-100 годин (в залежності від хмарності). При десяти сонячних годинах в день виходить, що тільки на одну зарядку піде приблизно десять днів.

На цьому проблеми не закінчуються. Контролер Model 3 попросту не дозволить батареї заряджати під час їзди (тобто коли вона розряджається). Відповідно, щоб поповнювати заряд на ходу, потрібно вносити зміни в програмне і, можливо, апаратне забезпечення. Але навіть в цьому випадку ефект від зарядки може бути знівельовано збільшеним аеродинамічним опором.

В результаті підзарядка електромобіля на ходу від сонячних батарей є утопією. З іншого боку, навіть такий самопальний варіант дозволить трохи збільшити заряд під час стоянок, що теж може стати в нагоді.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти