Вартість автогазу перевищила психологічну межу

Ціна автогазу вперше за півтора року піднялася до позначки 50% від ціни бензину.

Як повідомляють Факти, середня ціна автогазу вперше за півтора року піднялася до позначки 50% від вартості бензину марки А-95. Останній раз таке співвідношення було зафіксовано в кінці листопада 2018 року. Після цього протягом півтора років ціна газу не перевищувала позначку в 50% від вартості бензину. Середнє співвідношення цін автогазу і бензину А-95 в 2018 році становило 46,1%, а в 2019 році 42%. Вважається, що коли газ коштує дорожче, ніж половина ціни бензину, використання цього паливо починає втрачати свою економічну ефективність, а після досягнення рівня 60% заправлятися газом стає і зовсім не вигідно.

Варто нагадати, що роздрібна ціна скрапленого газу почала зростати на початку травня через різке підвищення попиту, пов’язаного з ослабленням карантину. Перед цим підвищенням співвідношення ціни газу до бензину А-95 становила 37,6%. Усього ж з початку травня по 12 червня середня роздрібна ціна літра газу зросла на 33% або на 2,75 грн, – з 8,22 грн до 10,97 грн, в той час як ціна бензину А-95 залишалася майже незмінною – близько 21,90 грн за літр.

Лише за минулий тиждень, з 5 по 12 червня, середня ціна скрапленого газу в мережах АЗС зросла на 40 копійок, до 10,97 грн. Найбільш істотне зростання середньої ціни газу за цей період зафіксовано в Києві та столичному регіоні – на 60 копійок за літр.

Втім, незабаром ціни на скраплений газ, а разом з ним і на дизельне паливо можуть різко зрости. Більше того, закупівельні ціни на дизпаливо і автогаз в Україні можуть стати максимальними в Європі – в разі введення обмежень на імпорт нафтопродуктів, чого домагаються українські нафтопереробні компанії.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти