Камери на дорогах України: як це працюватиме?

Деталі роботи відеофіксації повідомив директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко.

Інформація прозвучала в ефірі радіостанції Голос Столиці, передає Автотема.

Як працюватиме система відеофіксації правопорушень?

— Як вона працює у всій Європі. Адже неможливо зафіксувати кожне правопорушення на дорозі, як і неможливо приставити до кожного автомобіля поліцейського. Саме тому жодна країна Європи не обходиться без системи автоматичної фото-, відеофіксації порушень правил дорожнього руху, яка доволі суттєво дисциплінує водіїв. Це може відчути будь-хто, хто подорожував європейськими дорогами. Причому, не тільки західних країн, західноєвропейських, але і наших найближчих сусідів — Польщі, де впровадження системи відеофіксації чисельністю всього 500 камер за останні роки дало доволі суттєве зниження аварійності. Саме тому цим шляхом безальтернативним буде йти МВС і Україна, але обов’язково враховуючи той негативний досвід, який був у 2006-2007 роках, коли ця система протрималася дуже недовго і була, по суті, знищена позовами до судів різних інстанцій. І один з них найвищого рівня поставив на ній хрест.

Саме тому, щоб не повторити таку помилку, зараз ми сім разів відміряємо, а один — відріжемо. І вже почали. Постанова, прийнята минулого тижня, відкриває широку дорогу до провадження цієї системи. Так, дійсно, нам треба ще прийняти один такий невеличкий закон у парламенті. І я закликаю всіх водіїв готуватися до того, що в наступному році у першій половині, а, можливо, навіть і в першому кварталі наступного року система почне працювати, і так звані листи щастя, які були в 2006-2007 році, і доволі негативно які сприйняли тоді, повернуться. Альтернативи цьому немає. Єдине, що ми хочемо повністю виправити всі помилки, щоб це було абсолютно ефективно, і хороший дієвий механізм.

Чи буде достатньо чотири тисячі камер? За чий кошт вони будуть закуповуватися?

— Чотири тисячі камер — це цифра, яку ми розрахували як базовий параметр. За наявністю такої кількості камер система буде більш-менш ефективною. Тобто на нашу країну, на наші території, наші дороги хочеться мати таку кількість. Звісно, не одразу все це запрацює. Але поступово почне працювати з першого кварталу наступного року.

А на законодавчому рівні всі деталі вже з’ясовано?

— Ні, позови будуть у будь-якому разі. Психологія наших водіїв розрахована на те, щоб якомога більше порушувати, якомога менше підкорятися. Критикують, а чого ж в нас стільки багато смертей на дорогах. Це психологія водія. Це психологія безкарності. Саме тому, щоб зменшити цю страшну статистику ДТП і смертей на наших дорогах, ми і впроваджувати будемо безальтернативно. Ніякої альтернативи цьому немає. Так працює вся Європа і увесь цивілізований світ.

У цю програму будь-які гроші можна залучати: державні, приватні, і змішаний тип фінансування. Тобто, очевидно, що в різних регіонах можуть бути різні проекти і різні програми. Звісно, якщо ми говоримо про ту кількість камер, які зараз вже є на дорогах, вони можуть бути і будуть інстальовані в систему. Тобто певна частина наявних камер буде включена, частину треба докупити. Звісно, тут ми розраховуємо і на місцеві влади, на місцеві бюджети, які зараз мають більш-менш вільні фінансові ресурси, адже безпека на дорогах — це також і турбота місцевої територіальної громади.

загрузка...


Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти