Aston Martin розпочав випуск копії DB5 Джеймса Бонда

Улюбленою маркою Джеймса Бонда є Aston Martin. А найвідомішим автомобілем спецагента вважається Aston Martin DB5 з «Голдфінгера» (1964). Тепер Aston Martin розпочав випуск реплік тих машин.

Примітно, що мова йде про копії саме автомобіля Бонда, а не серійного DB5. Це означає, що спорткар оснащений різними шпигунськими штучками, в тому числі барабаном зі змінними номерними знаками і бутафорською зброєю. Водій може висунути «куленепробивні» панелі позаду заднього скла або активувати розпилювачі масла, щоб позбутися від переслідування. Серед інших цікавих систем можна відзначити розпорошення диму і колеса з лезами.

Поки побудований тільки один автомобіль, всього ж планується випустити 25. На кожен примірник йде близько 4500 годин роботи. Більшість компонентів випускаються на замовлення.

Силова установка аналогічна оригінальній — це 4,0-літровий атмосферний рядний 6-циліндровий двигун потужністю 290 к.с. Ручна коробка передач ZF з п’ятьма швидкостями і механічний диференціал передають тягу на задні колеса.

Примітно, що на Aston Martin DB5 відсутній навіть підсилювач керма: все заради відповідності оригіналу. А оскільки активна і пасивна безпека спорткара так і залишилася на рівні 60-х, то експлуатувати автомобіль на дорогах загального користування можна буде далеко не у всіх країнах.

За DB5 Goldfinger Continuation доведеться заплатити $3,5 млн

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти