Експерти пояснили, чому в Україні шалено дорожчає бензин

Подорожчання бензину до історичного максимуму пов’язано із зростанням вартості імпортного палива, яке закуповують оператори на кордоні. Про це кажуть експерти ринку Обозреватель, пише expres.ua.

Як пояснив аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко, останні чотири тижні в світі подорожчала нафта. Тож на європейському ринку, зокрема, було подорожчання нафтопродуктів – на бензин і на ДП.

“І ось ці показники вже відображаються в Україні – як в оптовій ціні, так і в роздробі. Тому ціни на АЗС пішли вгору”, – пояснив Сіренко.

Він додав, що подорожчання палива викликане ще й зростанням вартості нафтопродуктів у постачальників на кордоні. Про це каже експерт з питань енергетики, директор спеціальних проектів науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев.

“Подорожчання нафтопродуктів у постачальників на кордоні за останні 30 днів по бензину склало 8,5%. Якщо взяти дані за останні 7 днів – це 1,5%. З ДТ зростання було трохи менше, за 30 днів – більше 4%. І понад 1% за останні 7 днів”, – розповів Рябцев.

Ще однією визначальною складовою ціни бензину на АЗС, відзначають експерти, є курс гривні.

 

загрузка...


Этот веб-сайт использует файлы cookie чтобы вам было удобно пользоваться сайтом. Принять Подробнее