Топ-4 вимоги поліцейського, які водій виконувати не зобов’язаний

Поліцейські іноді перевищують свої повноваження, але автомобілісти на це не звертають увагу. І дарма. З невеликої вседозволеності народжується велике свавілля. Сьогодні ми розповімо про чотири ситуації, в яких водій може не підкоритися вимогам правоохоронців.

Співробітник поліції, якщо у нього є підстави вважати, що водій перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, може запропонувати йому пройти в службовий автомобіль. Автомобіліст, якщо не відчуває за собою ніякої провини, не зобов’язаний виконувати цю вимогу.

Документи він може передати поліцейському, не покидаючи салону своєї машини. Якщо ж водій нетверезий, то тоді йому краще мовчки підкоритися.

Водій може відмовитися подихати в алкотестер, якщо поліцейський йому це запропонує. Але відмовитися пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння в медичному закладі він не може. Якщо ви не довіряєте результатами алкотестера, то тоді попросіть співробітника поліції відвезти вас на огляд в медустанову.

Якщо поліцейські захотіли з якихось причин провести огляд вашого автомобіля і попросили вас розвантажити багажник, ви це робити не зобов’язані. Якщо поліції потрібно – нехай самі розвантажують і завантажують назад. Але при двох свідках і з протоколом.

Автомобілісти мають повне право вести відеозйомку дій поліції. Потрібно мати докази на свій захист, якщо раптом поліцейські порушать закон. Тому поліцейські не повинні вимагати припинити відеозйомку, не маючи на це законних підстав.

Джерело today.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти