«Мали б, але ні»: юрист розповів, чому не штрафують власників «євроблях»

Правозахисник розповів, чи штрафують власників «євроблях» зараз.

Відповідно до законодавства їх повинні були штрафувати з 1 січня цього року, але ще в грудні була досягнута усна домовленість, що штрафів не буде, пише Радіо Свобода.

«Відповідно до законодавства їх повинні були штрафувати з 1 січня цього року, але ще в грудні була досягнута усна домовленість міністра внутрішніх справ і прем’єра, що штрафів не буде, доки не буде врегульоване питання подальшого розмитнення транспортних засобів на єврономерах. З того часу ані поліція, ані інші органи не задіюють ті механізми, які б реалізовували застосування високих штрафів за керування транспортними засобами, які нерозмитнені», – зазначає адвокат компанії «єПраво» Тарас Гук.

Те, що поліція наразі не штрафує власників «євроблях» підтверджують Радіо Свобода і учасники акції протесту. Втім додають, що інколи підходять і повідомляють, що як тільки буде наказ, вони почнуть це робити.

В українській політиці – це звичне явище, але неправильне з точки зору права, додає він.

«Єдине, що може виправдати такий стан речей, це те, що насправді авто на єврономерах стало значно менше і попри наявність будь-яких домовленостей, не виключено, що в будь-який момент кожен окремий поліцейський чи працівник митниці зможе оштрафувати і скласти відповідні протоколи. Тож власники таких авто побоюються і значно менше їх використовують», – пояснює Тарас Гук.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти