В Україні зібралися повернути обов’язковий техогляд, чого чекати водіям

Мінінфраструктури хоче повернути обов’язковий техогляд, який був скасований ще у 2012 році. Ці наміри насторожили громадськість, оскільки відмова від техогляду була пов’язана, в першу чергу, з корупційною складовою при його проходженні – повідомляє УНІАН.

Міністерство інфраструктури ініціює повернення в Україні обов’язкового техогляду для усіх видів транспорту. Зараз техогляд проходить тільки комерційний транспорт. Відповідний законопроект опублікований на сайті відомства.

В документі зазначається, що повернення скасованого в Україні ще у 2012 році обов’язкового техогляду для всіх авто – одна з умов угоди про асоціацію з Євросоюзом. Пропонується зобов’язати легковики й вантажівки з масою до 3,5 тон проходити першу перевірку через 4 роки з моменту реєстрації, а потім кожні два роки. Не забули й про мотоцикли з двигуном об’ємом більше ніж 125 кубічних сантиметрів, які повинні будуть проходити перевірку кожні 2 роки.

Для комерційного транспорту майже нічого не зміниться. Автобуси, мікроавтобуси та спеціалізовані транспортні засоби, які перевозять небезпечні вантажі, як і раніше повинні будуть проходити техогляд через кожні півроку. Вантажівки й напівпричепи з вагою понад 3,5 тони – щорічно.

А от таксі замість кожних двох років зобов’яжуть проходити техогляд щорічно. Однак ці терміни втрачають актуальність у випадку перереєстрації автомобіля, зміні типу чи параметрів конструкції транспорту або після ДТП. В цих випадках, за задумом авторів законопроекту, потрібно буде пройти обов’язковий техогляд незалежно від дати попередньої перевірки.

Є також ті, кому не доведеться проходити техогляд. Це власники транспорту з максимальною швидкістю до 25 км/год, антикварних і спортивних машин, автомобілів з дипломатичною недоторканністю та тракторів та сільгосптехніки з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти