Український «позашляховик» лише за 2000 доларів (ВІДЕО)

Новий цікавий зразок автомобілебудування готовий до подолання бездоріжжя.

Житель Тернополя Петро Головатий зібрав унікальний трактор-всюдихід. Майстер працював над машиною три роки. Після – випробування на різних типах доріг і покриттях.

 «Поки я його робив, то часто дружина згадувала незлим тихим словом, мовляв, зникаєш постійно в гаражі, одяг брудний, запах неприємний, проміняв сім’ю на трактор, а реально так і було – після роботи я вечеряв і їхав в гараж працювати до 12 ночі, приблизно, і так майже кожен день», – згадує конструктор.

«Для себе я створив план і завдання за основними характеристиками машини, і він був таки досить складним: повний привід, блокування всіх коліс – це для максимальної тяги і прохідності, повне управління (одночасний поворот всіх коліс) – для зменшення радіусу розвороту і повороту, незалежна підвіска всіх коліс – для прохідності і комфорту, гідравлічні дискові гальма всіх коліс – для ефективного гальмування, багато передач вперед і назад – для того, щоб краще використовувати силу мотора і для економії палива, наявність даху і вантажної платформи – для захисту від негоди та для перевезення невеликих вантажів без причепа, наявність навішування для сільськогосподарських знарядь – для використання машини в якості міні-трактора. Решта другорядні характеристики робив з думкою про їх найкраще виконання», – розповів Петро Головатий.

Що ж стосується запчастин – в машині представлений чи не весь вітчизняний і радянський автопром.

В конструкції авто використані запчастини від різної техніки: мотор двотактний від СЗД (в народі – «Інвалідка»), мости від ЛУАЗ (Волинь) – тому що вони мають механізм блокування, піввісь від «Запорожця», колісні маточини і поворотні кулаки від «Таврії», коробка передач від задньопривідного авто ВАЗ, реверс-редуктор від тієї ж СЗД – дає можливість на будь-якій з передніх передач отримати задній хід, так вийшло 20 передач вперед і 20 назад. Підвіска (пружинні стійки, важелі, розтяжки) від «Таврії», кардани від УАЗ, дві рульові рейки від передньопривідного авто ВАЗ, глушники від мотоцикла «Іж Планета», колеса від «Ниви», а інші другорядні деталі або саморобні, або від найрізноманітнішої техніки, яка траплялася під руки.

Крім часу, винахідник витратив на виробництво всюдихода 2 тисячі доларів. Натомість отримав багатоцільове ТЗ для дому та дозвілля.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти