Як водії автомобілів на “евробляхах” поповнюють держбюджет України

За даними Державної фіскальної служби України на сьогодні до державного бюджету вдалося стягнути штрафів на суму 38 млн гривень з водіїв автомобілів іноземної реєстрації, які порушили статті 470, 481 Митного кодексу України, пише видання Українські новини.

Йдеться про перевищення допустимих термінів перебування автомобіля на «евробляхах» на митній території країни в режимі тимчасового ввезення або транзиту. Відповідно до закону, якщо термін тимчасового ввезення (1 рік) перевищено на 3 доби, громадянина можуть оштрафувати на 850 грн (50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). За порушення терміну на більш 3, але менш 10 днів штраф складе вже 5,1 тис. грн, що дорівнює 300 неоподатковуваних мінімумів.

Такі ж штрафні санкції передбачені для фізичної особи, якщо протягом календарного року вона залучалася до відповідальності за цією статтею. 17 тис. грн (1 тис. неоподатковуваних мінімумів) заплатить порушник терміну на понад 10 днів.

«Транзитникам», або особам, які порушили умови транзиту авто, «пощастило» більше: мінімальний штраф становить 170 грн або попередження, а максимальний – до 8,5 тис. грн.

Ті величезні мільйонні штрафи, про які періодично пишуть ЗМІ, присуджують до виплати громадянам, які доведено користувалися автомобілем, що знаходиться в режимі тимчасового ввезення, не в особистих, а комерційних цілях, що для цього режиму не передбачено законом. У таких випадках відповідно до статті 485 Митного кодексу України штраф складає 300% від несплаченої суми митних платежів.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти