Водіям нагадали про штраф за автомобільну аптечку

Експерти розповіли, які покарання і штрафи загрожують водіям при водінні автомобіля, який не налічує в собі аптечки.

Як ми знаємо, керування авто є забороненим якщо в ньому немає аптечки, правила упаковки і вмісту якої затверджено Державним стандартом ДСТУ 3961-2000.

Якщо в автомобілі відсутня аптечка, поліцейські звинувачують водія в порушенні вимог п. 31.4.7 «є» ПДР. В постанові зазначають – «керування ТЗ з відсутньою медичною аптечкою» та кваліфікують такі дії за ч. 1 ст. 121 КУпАП, яка встановлює відповідальність за керування автомобілем, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється, і тягне накладення штрафу у розмірі 340 грн.

При цьому, пунктом 31.4.7 «є» ПДР заборонено експлуатацію транспортних засобів за відсутності на легковому автомобілі медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Проте, відсутність в автомобілі аптечки не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється його експлуатація. Це лише означає, що порушення вимог п. 31.4.7 «є» ПДР щодо відсутності аптечки не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення за ч.1 ст.121 КУпАП. Тобто штраф за керування автомобілем без аптечки є незаконним!

Юрист каже, що таке порушення необхідно кваліфікувати за ст. 125 КУпАП, яка тягне за собою лише попередження.

Читайте також: Водіям нагадали, як відновити втрачене чи викрадене водійське посвідчення


Джерело auto-portal.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти