Франція передасть Україні САУ Caesar: артилерія на колесах

Президент Франції Еммануель Макрон має намір надати Україні 155 мм самохідні артилерійські установки Caesar.

Самохідна артилерійська установка Цезар (Caesar) розроблена французькою компанією Nexter. Це дуже свіжа технологія – перші машини цієї серії були надані французькій армії у 2002 році на базі автомобіля Unimog, а з 2011 року вони виготовлялися на колісному шасі Renault Sherpa 10 (6×6). Для Чехії САУ вироблялося на шасі Tatra.

Броньована кабіна розрахована на 5 осіб та забезпечує захист від куль калібру до 7,62 мм та уламків снарядів (2 STANAG 4569). Також є система кондиціювання повітря.

Установка обладнана системою керування вогнем “Сігма-30” з автоматичним наведенням, до складу якого входить приймач навігаційної системи NAVSTAR. У систему керування також включено радар для вимірювання початкової швидкості. Вбудований балістичний блок управління повністю інтегрований із FCS ATLAS.

Також є автоматична система подачі снарядів. Максимальна скорострільність зброї – 6 пострілів за хвилину. Приводи системи наведення – гідравлічні (основний) та ручний (допоміжний). Для стрільби застосовуються осколково-фугасні, касетні, димові, освітлювальні снаряди, активно-реактивні снаряди, а також протитанкові керовані снаряди BONUS. Максимальна дальність пострілів активно-реактивним снарядом (наприклад, Excalibur) – 46 км. Боєкомплект САУ – 18 пострілів.

Серед переваг САУ – висока мобільність, значна дальність стрільби, низькі експлуатаційні витрати. До недоліків відносять недостатню прохідність бездоріжжям, низький рівень захисту від вогню противника і скромний боєкомплект.

Caesar з колісною формулою 6х6 у бойовому стані важить менше ніж 18 тонн. Довжина гаубиці – 10 метрів, а ширина – 2,55 м. Вона розрахована на екіпаж із чотирьох-п’яти осіб. Caesar із колісною формулою 8х8 має бойову масу 32 тонни, довжину – 12,3 метра, ширину – 3,1 метра.

Вартість САУ Caesar складає від 2,9 до 5,2 млн доларів США.

Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти