Технічний огляд авто за новими правилами: скільки повинні заплатити українці

В Україні набувають чинності нові правила, що стосуються проходження технічного огляду, які вплинуть на категорії громадян, які раніше були звільнені від цієї процедури. Журналісти розкривають деталі про вартість техогляду для різних категорій громадян та санкції, передбачені за порушення нових вимог.

Один з головних аспектів нових правил – вартість проходження технічного огляду. Власники транспортних засобів повинні звернутися до сертифікованих станцій технічного обслуговування, які є у всіх містах України. Після успішного проходження техогляду вони отримують електронний талон. Вартість послуги залежить від категорії транспортного засобу:

– Легкові автомобілі: від 1,12 тисячі гривень.

– Автобуси вагою понад 5 тонн: від 1,34 тисячі гривень.

– Вантажні автомобілі вагою понад 12 тонн: від 1,44 тисячі гривень.

– Причепи: від 1,12 тисячі гривень за легкі моделі до 1,32 тисячі гривень за версії, розраховані на понад 10 тонн.

Щодо необхідних документів, хоча не існує універсального переліку для всіх транспортних засобів, власникам автомобілів потрібно мати при собі такі документи, як технічний паспорт на транспортний засіб (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу), паспорт громадянина України (для фізичних осіб), довіреність на право проходження технічного контролю (для фізичних осіб) та копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (для юридичних осіб).

Оскільки проходження технічного огляду стає обов’язковим для більшості водіїв, порушення цієї вимоги призведе до штрафних санкцій.

Передбачені суми штрафів наступні:

– Штраф за несвоєчасне проходження технічного огляду: 3 400 гривень.

– Повторне порушення: 17 000 гривень.

– Порушення правил проходження технічного огляду посадовими особами: до 34 000 гривень.

Однак є дві категорії, які звільняються від проходження технічного огляду. Власники легкових автомобілів, причепів та напівпричепів, які не використовуються для отримання прибутку (тобто для особистого користування), та нові легкові автомобілі та причепи, призначені для комерційних перевезень і використовуються не більше двох років, можуть пройти технічний огляд добровільно. Проте, якщо ці транспортні засоби використовуються на магістральних дорогах, то проходження технічного огляду залишається обов’язковим згідно зі статтею 35 Закону “Про дорожній рух”, яка передбачає обов’язкове технічне обслуговування всіх транспортних засобів, що користуються такими дорогами.

Джерело avtosota.com
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти