В Україні створили сучасну спецмашину (фото)

Спеціалісти Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки ретельно перевірили якість нової командно-штабної машини з кузовом змінного об’єму на базі МАЗ-63172.

Про це повідомляє АрміяІнформ.

Спецмашину встановили на модернізовану раму авто МАЗ-63172, а також удосконалили технологію розкладання. Залежно від ситуації, її можна виконати як гідравлічним, так і механічним способом.

На обладнання робочих місць витрачають пів години

Як розповів начальник науково-дослідного відділу випробувань спеціальної техніки, засобів зв’язку та автоматизованих систем управління цього інституту підполковник Дмитро Камак, нова КШМ зовні нічим не відрізняється від звичайного 20-тонного контейнера. Він має конструкцію трансформера: його складові частини розкладаються в ширину праворуч і ліворуч від основного кузова й встановлюються на опори. Стіни всередині обшиті сандвіч-панелями, що значно поліпшує теплоізоляційні властивості, а підлога встелена ковроліном.

Сучасна вітчизняна КШМ має зручну конструкцію. Всі меблі, потрібні для обладнання робочих місць під органи управління, зосереджені всередині кузова і закріплені в транспортному положенні. Фактично зостається лише розблокувати фіксатори, зістикувати між собою пази столів і розставити стільці. Увесь цей процес триває близько пів години.

Ця машина має стаціонарні системи життєзабезпечення: обігрівач, кондиціонер, фільтровентиляційну установку, телекомунікаційне обладнання (дає змогу швидко розгорнути локальну мережу зв’язку), а також генератор і акумулятор. Завдяки цьому вона здатна працювати не лише від промислової мережі. У разі її виходу з ладу — від акумулятора (мінімум дві години), а якщо вичерпається і його ресурс — запускається дизель-генератор.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти