Пішоходів-порушників почнуть штрафувати нарівні з водіями

Комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради рекомендував народним депутатам затвердити законопроект № 2697, який передбачає посилення покарання пішоходам за порушення ПДР. Це допоможе захистити водіїв від пішоходів-порушників.

В Україні щорічно відбуваються сотні дорожніх аварій з вини пішоходів. Але вони за це не несуть практично ніякої відповідальності. Так, пішоходу-порушнику можуть просто винести попередження, а в гіршому для нього випадку – оштрафувати. Причому штраф можна вважати чисто символічним (51 грн і 136 грн, якщо пішохід перебуває у стані алкогольного сп’яніння).

Автори законопроекту № 2697 вважають, що знизити кількість ДТП, винуватцями яких стають пішоходи, можна тільки якщо вони стануть більш обережними при переході дороги. Для цього вони повинні знати, що покарання буде суворим.

Так, пропонується відмовитися від практики виносити попередження пішоходам-порушникам. А штраф для них хочуть збільшити до 255-510 грн.

Так як комітет з питань правоохоронної діяльності ВР схвалила законопроект № 2697, то дуже велика ймовірність, що його затвердять депутати. Правда, коли це станеться – поки не відомо.Джерело today.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти