В Україні можуть заборонити пригон автомобілів із США

Пригнати вживане авто з-за океану можна в рази дешевше, ніж купити таке ж на українському ринку. Але в уряді вже мають намір зупинити цей потік. Відповідну постанову Кабміну готує МВС Арсена Авакова, пише LIGA.net.

«Більше чверті завезених в Україну авто у 2018 році були машини з США», – пояснює старший економіст та член Наглядової Ради CASE Україна Володимир Дубровський.

За 9 місяців 2019 року в Україну завезли 32 936 одиниць автомобільного секонд-хенду з США загальною вартістю $352,2 млн. Це дає сукупний обсяг ринку за рік в $400-500 млн.

Активно автомобілі зі Штатів в Україну завозять вже близько п’яти років, але останнім часом це стало особливо привабливим – багато бізнесів, які до цього привозили автомобілі з ЄС, відмовились від цієї моделі на користь «американок», розповідає LIGA.net представник однієї з таких компаній з Тернопільщини.

«Якщо є можливість зекономити на авто від 30%, а раніше й до 50%, то чому ні?», – пояснює він. Його компанія завозить понад 50 таких машин щомісяця.

У середньому за $8000-15 000 на американських аукціонах можна придбати пристойний транспортний засіб із незначними пошкодженнями, доставити його в Україну та розмитнити. Здебільшого такі машини мають офіційну технічну історію, сервісні книжки та інші документи.

Чимало компаній, які продають такі авто в Україні, купують їх як утилізовані, отримують довідку про утилізацію, привозять авто в Україну й тут вже на підставі довідки здійснюють першу реєстрацію.

Про ще мова? «Якщо під час ДТП спрацювала хоча б одна подушка безпеки – авто там [в США] списують», – пояснюють звичаї американського ринку в ГО “Доступне авто”.

Таких машин 90-95% від усіх, які завозять в Україну з США.

Потім те, що в США отримало статус «для утилізації», українські майстри перетворюють на «вживану американку» й продають в Україні.

Але незабаром ця модель може припинити існування. Нещодавно МВС оприлюднило проєкт постанови, якою пропонують удосконалити процедури державної реєстрації транспортних засобів.

Окрім пропозицій про можливість реєстрації авто онлайн та замовлення індивідуальних номерів через інтернет, постанова містить таку вимогу: «якщо транспортні засоби були зареєстровані у відповідних органах іншої держави, обов’язковим є подання до сервісних центрів МВС реєстраційних документів на транспортний засіб такої держави або документів, що підтверджують їх реєстрацію».

Також серед вимог в проекті постанови: для вживаної машини доведеться подавати й документи про її реєстрацію за кордоном. Переклад повинен здійснюватися консульськими установами МЗС або офіційними органами інших держав. На документах повинен бути апостиль. Це додасть до кінцевих витрат на авто ще плюс 150-200 євро.


Не пропустіть