Коли автомобілі заговорять українською мовою

Верховна Рада 5 жовтня проголосувала за основу законопроект 5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. Одна з його вимог – інтерфейси комп’ютерних програм мають бути державною мовою також в товарах, тобто і в автомобілях, пише Автоцентр.

В статті 23 «Державна мова в електронних інформаційних системах» передбачено: комп’ютерні програми, які встановлені на товарах, що реалізуються в Україні, повинні мати повноцінний користувацький інтерфейс державною мовою. А його відсутність матиме наслідки як для товару неналежної якості, визначені законодавством про захист прав споживачів.

Така вимога буде поширюватись і на автомобілі, адже бортовий комп’ютер, асистенти водія, навігаційна система, інформаційно-розважальна система, мультимедійна система та ін. керуються вбудованими комп’ютерними програмами, які спілкуються з власником авто різними мовами. Причому це як текстові, так і голосові меню чи повідомлення.

У переважної більшості нових автомобілів, які зараз продаються в автосалонах, в меню керування інформаційними системами авто можна без проблем вибрати і встановити українську. А от голосові команди майже всі моделі з такою функцією поки що розуміють тільки російською. Як швидко автовиробники відреагують на цю ситуацію, поки що невідомо. Але час ще є. Якщо фінальний варіант законопроекту проголосують до кінця року, то автомобілі мають остаточно перейти на українську в 2020 році, оскільки вимоги до товарів вступлять в силу за рік від дня набуття чинності законом.Не пропустіть