Які електроприлади в авто найбільш «ненажерливі»

Сучасний автомобіль «нафарширований» різноманітними приладами, які працюють за рахунок штатних джерел струму. У зимовий час питання ресурсу акумулятора актуальне як ніколи. У зв’язку з цим корисно дізнатися про потужності різних систем, що живляться від бортової електромережі.

Як відомо, акумуляторна батарея забезпечує електроживлення при непрацюючому двигуні, в момент його запуску, а також під час роботи двигуна на малих обертах. Основним же джерелом струму в автомобілі в робочому режимі залишається генератор. Бортове електрообладнання умовно ділиться на три групи: основна, тривалого використання і короткочасного увімкнення.

Системи запалювання і вприскування, паливна система, автоматична коробка передач, електропідсилювач рульового управління, блок управління двигуном – все це основні споживачі енергії, що забезпечують працездатність авто. Функції охолодження, освітлення, активної і пасивної безпеки, обігрівання та кондиціонування,  медіасистеми відносяться до споживачів тривалого використання. Короткостроково функціонують стартер, обігрів скла, привіт склопідіймачів, звуковий сигнал, прикурювач, стоп-сигнал – тобто все те, що не працює в постійному режимі.

Серед сучасних моделей зустрічаються автомобілі з бортовою мережею з двох батарей. Одна – для пуску двигуна, а друга живить елегією інше обладнання. Крім того, що така розгалужена система забезпечує надійний пуск двигуна.

Стартер споживає найбільше енергії. У різних авто цей показник коливається від 800 до 3000 Вт.

Високий цей показник і у вентилятора кондиціонера – від 80 до 600 Вт. Також до «ненажерливих» варто віднести функції обігріву сидінь – 240 Вт, скла – 120 Вт, і склопідйомники – по 150Вт. Приблизно однакова величина – до 100 Вт – у таких приладів, як звуковий сигнал, прикурювач, свічки розжарювання, вентилятор салону, система уприскування палива. Склоочисник споживає до 90Вт.

Потужність паливного насоса варіюється від 50 до 70 Вт, трохи менше в омивача фар – 60 Вт, автономного обігрівача – від 20 до 60 Вт, приладів дальнього світла – по 55 Вт, «протитуманок» – по 35-55 Вт, фар ближнього світла – по 45 Вт. Загальний показник у ліхтарів заднього ходу, покажчиків повороту, стоп-сигналів, системи запалювання – від 20 Вт до 25 Вт. Потужність аудіосистеми – від 10 до 15 Вт, якщо, звичайно, у вас немає підсилювача.

Найменше споживає енергії система підсвічування габаритних вогнів й освітлення номерного знака – до 5 Вт.


Не пропустіть