Що краще слухати за кермом, щоб уникнути ДТП

Завдяки науково-технічному прогресу, кожен водій може вибирати на свій смак, що слухати за кермом – музику, аудіокниги, лекції або останні новини по радіо. При цьому не варто забувати, що будь-який звуковий ряд певним чином впливає на психоемоційний стан водія, від якого залежить увага та реакція, повідомляє Твоя МАШИНА.

Відомо, що музика змінює не лише наш настрій, але й фізіологічні процеси. Наприклад, отримуючи задоволення від прослуховування за кермом хітів агресивного блек-металу або жорсткого ритмічного хауса, водій може і не відчути, що у нього активізувався кровообіг, підвищився тиск, почастішав пульс тощо. І як органічно на цьому тлі виглядає просте і, на перший погляд, невинне бажання додати газку. А потім ще і ще, тільки не дай Бог, щоб запальний хіт типу Highway To Hell від легендарних австралійських рокерів став останнім, що почує людина в своєму житті. Погодьтеся, важко уявити, як «золотий» студент на Lamborghini встановлює рекорди швидкості на трасі Київ-Бориспіль під ноктюрн Шопена.

З іншого боку, любителі блюзу або мінорної класики, навпаки ризикують задрімати. Це теж може стати фатальним.

Звичайно, ступінь впливу музики і взагалі звуків на нервову систему у кожної людини різна, але її вплив на нас не варто недооцінювати. Це довели вчені, які запевнили, що певний темп і гармонія можуть мати як збудливий ефект, так і розслабляючий, а нерегулярні ритми і часті дисонанси в мелодії впливають на нервову систему людини просто руйнівно.

Зрозуміло, яку музику слухати, кожен вирішує сам, але слід мати на увазі, що на тлі вічного стресу і хронічного недосипання жорсткий та агресивний ритм підвищить тонус, вичавить останні сили і швидше призведе до втоми. Натомість заспокійлива музика притупить увагу. При цьому не варто зловживати з гучністю – чим вище її рівень, тим швидший і результативніший вплив.

Для багатьох автолюбителів альтернативою служать аудіокниги. Але, як з’ясувалось, слухати за кермом романи, повісті, оповідання та лекції – не найкращий варіант, тому що в цьому випадку доведеться зосередитись або на ситуації на дорозі, або на змісті почутого. До того ж занадто захоплюючий сюжет може цілком поглинути увагу водія, а це прямий шлях до ДТП.

Збираючись в дорогу краще запастися нейтральною музикою, не дуже швидкою і ритмічною, але і не зовсім сумною та заспокійливою.

На думку психологів, найсприятливіша для людини мелодія має шістдесят ударів на хвилину, тобто удар в секунду. Така музика оптимізує діяльність мозкової і нервової системи. Можна, звичайно, ще порадити слухати в дорозі радіо, проте новини і ток-шоу на більшості наших радіостанцій зовсім не вирізняються позитивом та безтурботністю, а тому навряд чи принесуть користь водіям.

 

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти