Водіїв попередили про подорожчання бензину: названі цифри

Україні доведеться шукати додаткові об’єми поставок нафтопродуктів на травень, щоб компенсувати призупинений білоруський експорт. Так вважає директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн.

Про це пише Твоя МАШИНА з посиланням на autoconsulting.com.ua.

Він зазначив, що в 2019 році Україна імпортувала з Білорусі в середньому 160 тисяч тонн дизельного палива щомісяця, що за підсумками першого кварталу склало 34,5% ринку. “За оптимістичним сценарієм належить знайти 80-100 тис. тонн, за песимістичним – 150-180 тис. тонн.

“Через проблеми з якістю нафти переробку знизив до мінімуму не тільки Мозирський, але і Новополоцький НПЗ. Очевидно, що в травні поставки з Білорусі в Україну будуть істотно зменшені”, – заявив він.

Необхідні об’єми бензину будуть заміщені імпортом з Литви, морськими поставками і продуктами українських виробників.

“Ціни на нафтопродукти для споживачів найближчим часом продовжать зростання, але поки основним драйвером є підвищення котирувань на світовому ринку внаслідок зменшення поставок з Ірану і Венесуели. На даний момент світова кон’юнктура сформувала потенціал зростання в розмірі до 1 грн/л. Фактор переходу на альтернативні поставки дизпалива позначиться на цінах в травні і складе близько 1 грн/л “, – пояснив Куюн.загрузка...

загрузка...