Volvo готує компактний електрокросовер

У модельній лінійці Volvo в майбутньому з’явиться компактний кросовер, який, імовірно, отримає назву XC20. У розмові з британським «AutoExpress» глава шведської марки Хакан Самуельсон підтвердив, що новинка буде побудована на платформі Geely, а саме – Sustainable Experience Architecture (SEA).

Першим автомобілем, побудованим на платформі SEA, став шоу-кар Lynk & Co Zero, який дебютував тижнем раніше. Платформа, розроблена Geely спеціально для моделей з електричним силовим агрегатом, буде використовуватися всіма брендами, що належать китайській корпорації, в тому числі і Volvo. В майбутньому автовиробник планує зробити з SEA «архітектуру з відкритим кодом», в результаті чого розробка стане доступна і для інших компаній.

Що ж стосується кросовера Volvo XC20, то нинішня платформа CMA, на якій базується, наприклад, XC40, не підходить для компактної моделі. У зв’язку з цим вибрали платформу SEA, що також дозволило скоротити витрати на розробку власного «візка». В інтерв’ю Самуельсон повідомив, що XC20 буде працювати на електриці і стане частиною стратегії по електрифікації половини модельної лінійки марки Volvo, розрахованої до 2025-го року. З цього випливає, що XC20 представлять протягом найближчих 5 років.

Поки ж в модельній лінійці Volvo є тільки одна повністю електрична модель – це XC40 Recharge P8 AWD. Кросовер комплектується парою електродвигунів сумарною віддачею 408 кінських сил і проїжджає на одній зарядці близько 400 км.

Читайте також: На відео показали перший у світі водневий седан класу люкс потужністю 500 кінських сил

Джерело tarantas.news
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти