Українцям розповіли від чого залежить термін служби батареї електромобіля

Чіткої відповіді про термін служби батареї електромобіля не існує. Це пов’язано з багатьма факторами при експлуатації автомобіля, а також хто їх виробляє.

Так, заряд, який може утримувати літій-іонна батарея залежить від того, як часто акумулятори проходять повний цикл зарядки, а також наскільки часто розряджений блок знову повністю заряджається.

Якою мірою це впливає на втрату ємності акумуляторів залежить від пробігу електромобіля і від частоти зарядки, але ніяк не пов’язане з віком машини. В теорії акумулятор електромобіля якому 10 років може бути в набагато кращому стані, ніж у електромобіля п’ятирічного віку, який інтенсивно використовувався.

Існує кілька способів, що допомагають збільшити термін служби батареї. Перший – це підтримувати рівень заряду від 20 до 80%. Другий – не допускати повної розрядки.

Існує думка, що зарядка на «швидких» станціях постійного струму шкідлива для акумуляторів, але під час зарядки система постійно контролює параметри струму і при необхідності, наприклад, в разі підвищення температури батареї автоматично знижує швидкість зарядки.

В електромобілях MG використовуються тягові батареї найбільшого китайського виробника літій-іонних акумуляторів CATL. Для їх розробки і виробництва SAIC Motor (володіє брендом MG) і CATL створили в 2017 році спільне виробництво.

MG також похвалилася, що починаючи з 2021 року надає на всі свої електромобілі заводську гарантію 7 років або 150 000 км пробігу. Гарантія поширюється на весь автомобіль, включаючи компоненти електроприводу і літій-іонну батарею.


Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти