Фахівці розповіли, як вибратися на автомобілі з бруду і піску без допомоги техніки

Експерти дали поради, як вибратися з багнюки без спеціальних інструментів, повідомляє «Твоя МАШИНА» .

Якщо автомобіль загруз в піску або бруду, можна скористатися звичайними килимками. Якщо їх помістити під колеса, то збільшиться зчеплення і машина зможе знайти необхідну точку опори, щоб вибратися з небезпечної зони. Краще для цієї мети використовувати дошки, камені або гілки.

Ще один спосіб, який допоможе збільшити контакт з поверхнею, це зменшення тиску в шинах до 1 – 1,3 бар. Питомий тиск на грунт знизиться і колеса перестануть сильно провалюватися.

Також можна використовувати домкрати. Піднявши машину, під неї слід покласти камені, дошки або інші тверді предмети. Домкрат теж потрібно встановити на тверду поверхню, наприклад, ту ж дошку або камінь.

Не можна забувати і про відомий спосіб за допомогою мотузки і дощок. Мотузку необхідно пропустити крізь колісний диск з боку протектора і прив’язати дошку довжиною приблизно півметра. Такий зачіп потрібно встановити перпендикулярно руху. При цьому один кінець дошки повинен бути максимально коротким і не впиратися в колісну арку. Такі зачепи допоможуть виїхати з будь-якого бруду.

Є ще один спосіб з мотузкою або тросом: один кінець буксира потрібно закріпити на дереві, якщо воно є, інший – прикріпити до спиці або отвору колісного диска і намотати частина троса на провідне колесо. При плавній подачі газу трос буде намотується на колесо, і машина почне витягувати сама себе.

Однак нерідкі випадки, коли поруч немає ні дерев, ні стовпів. Тоді в декількох метрах від автомобіля необхідно закопати в ямі мішок з землею, прив’язавши до нього трос. Також замість мішка підійде колоду або лом.

Саме тому в подорож слід брати з собою насос, домкрат, лопату, мотузку, трос і топірець.


Джерело tarantas.news
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти