Чи є законним штраф за невписане ГБО: суд ухвалив рішення

Суд постановив, що установка ГБО є переобладнанням автомобіля. Тому про такі зміни необхідно оповіщати центри МВС, повідомляє «Твоя МАШИНА» .

Рік тому реєстрація ГБО в Сервісному центрі МВС коштувала 600 грн і займала близько години. Тепер же спочатку треба отримати сертифікат за 3000 грн, на який доведеться витратити цілий день.

Через таких змін бажаючих перереєструвати автомобіль стало менше. Однак при експлуатації машини з неактуальними документами поліцейські можуть виписати штраф.

В одному з таких випадків водій, встановивши ГБО, вирішив, що переобладнання не привело до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, ваги і потужності автомобіля. Тому автомобіліст не відвідувала сервісний центр МВС.

Однак коли машину зупинив співробітник поліції, він виніс постанову про накладення штрафу в розмірі 340 грн на підставі ч. 1 ст. 121 КУпАП. Водій подав до суду. Автомобіліст не заперечував, що встановив ГБО, але стверджував, що це не переобладнання, тому реєстрація не потрібна.

Суд врахував, що технічний стан транспортних засобів та їх обладнання повинні відповідати вимогам стандартів. При цьому заборонено їздити на переобладнаною машині з порушенням цих вимог. У свою чергу, переобладнання повинно бути погоджено з сервісним центром МВС.

Переобладнанням є установка спеціального обладнання, не передбаченого нормативно-технічною документацією. Таким чином, суд постановив, що установка ГБО – це теж переобладнання, тому такі зміни треба реєструвати. Отже, штраф, накладений на водія, виписаний за законом.


Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти