До 40 тисяч гривень: за що і які штрафи в Україні для водіїв мотоциклів та скутерів

Про те, які штрафи бувають для власників мотоциклів та скутерів, розповість «Твоя МАШИНА» .

Штрафи для скутеристів

Для їзди на скутері необхідні права категорії А1, які можна отримати з 16 років. Скутер розганяється до 50 км / год і призначений для коротких відстаней. За водіння без прав штраф складе 425 грн. Якщо немає прав потрібної категорії, то заплатити доведеться 3400 грн.

І скутеристів, і мотоциклістам не можна їздити без шолома. За порушення оштрафують на 510 грн в перший раз, в другій – на 850 грн з можливою конфіскацією з поверненням за гроші. Також в шоломі повинен бути пасажир на задньому сидінні.

Штрафи для мотоциклістів

Мотоцикл їздить з більшою швидкістю, ніж скутер. Для їзди на мотоциклі потрібні права категорії А, вони видаються з 16 років.

За перевищення швидкості доведеться заплатити 34-1700 грн, якщо ж порушення було вчинене в нетверезому стані, то сума підніметься до 17 000 – 51 000 грн.

Якщо права є, але не присутні з собою, штраф складе 425 грн. Якщо ж відповідних прав немає взагалі, заплатити доведеться 3400 грн. У разі якщо права були, але їх позбавили, поїздка без прав обійдеться в 20 400 грн. За повторне таке порушення сума збільшиться в два рази, до 40 800.


Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти