В Україні набирає обертів нова шахрайська схема при продажі автомобілів

Залишитися без машини і грошей – таким може бути підсумок продажу автомобіля, якщо втратити пильність і довіритися покупцеві. Щоб не стати жертвою обману, потрібно вміти розпізнавати шахраїв.

Схема аферистів

Після публікації оголошення про продаж автомобіля, власнику дзвонять шахраї представляються і домовляються про зустріч.

Потім вони пропонують заощадити кілька тисяч гривень, оформивши договір купівлі-продажу без участі нотаріуса.

У розмові аферисти намагаються розташувати продавця до себе і завоювати його довіру, розповідаючи про своє життя, наприклад про те, що довгий час відкладали гроші на покупку машини, але через хворобу близького родича були змушені витратити всі заощадження, тому на момент покупки повної суми на покупку немає.

Далі шахрай стверджує, що має стабільну, добре оплачувану роботу і готовий щомісяця погашати борг, а перший платіж зможе внести вже через тиждень.

Іноді власники погоджуються підписати договір, в якому зазначено, що продавець отримав суму коштів в розмірі вартості автомобіля. Покупець їде на придбаній машині, а через деякий час номер його телефону перестане обслуговуватися оператором і гроші продавцю через тиждень ніхто не передає, а сам він розуміє, що був обманутий і пише заяву в поліцію.

При зверненні до суду потрібно розуміти, що послуги адвоката будуть коштувати набагато більше зекономлених на нотаріусі грошей.

Довести сам факт шахрайства складно, оскільки потерпілий сам розписався в отриманні грошей. Ситуація може ускладнитися, якщо злочинець перепродасть машину третій особі, легалізувавши таким чином угоду.

Якщо суд все ж приймає рішення на користь обманутого продавця, автомобіль повертається законному власнику.

Як не попастися на вудку шахраїв

Не потрібно скупитися на послуги нотаріуса, причому завірить він і факт передачі грошей.

Є ще один спосіб оформити угоду – разом з покупцем звернутися в сервісний центр МВС. Там можна передати документи на машину і отримати гроші, а заодно проконтролювати, що новий власник поставив автомобіль на облік. Не слід підписувати договір до тих пір, поки не будуть виконані всі умови угоди.


Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти