Сезонна заміна шин: експерти дали 5 важливих порад

Автофахівці дали п’ять порад як правильно підібрати шини під час сезонної зміни і які виконати кроки при заміні.

Оцінка стану шин

Експерти розповідають, що глибина протектора на зимовій шині повинна бути не менше 4 мм. Далі потрібно оцінити рівномірність зносу: не повинно бути здуття і порізів боковин. Також необхідно поміняти передні і задні шини місцями, а перед зберіганням їх варто підписувати. Зношені шини потрібно змінювати попарно, так як небезпечно на одній осі мати покришки з різним зносом. Відрегулювати сходження можна в сервісі.

“Шипи” або “липучка”

Важливі умови, в яких будуть зберігатися шини. Якщо сильні морози, а місцевість пересічена, то експерти радять брати “шипи”. А якщо ви все ж їздите в місті, то тоді “липучка” (фрикційні шини).

Відгуки

Варто вивчити відгуки в інтернеті з приводу тих чи інших моделей шин. Фахівці рекомендують брати відомі бренди, так як у них є гарантія і своє представництво в Україні.

Малюнок протектора

Симетричний ненаправлений малюнок підходить для сільської місцевісті, так як управління комфортне, плюс хороше зчеплення і водовідведення, а також самоочищення від бруду. Симетричний направлений малюнок – місто. Бюджетно і якісно, ​​відведення води і снігу, але підвищений шум. Асиметричний ненаправлений малюнок – будь-яка місцевість. Це преміальний варіант, дорогий і високотехнологічний. Дорожнеча виправдовується відмінним зчепленням, керованістю і поперечною стійкістю. Ці шини витримують будь-які високі навантаження. Для преміум авто не можна купувати шини не дуже хорошої якості, так як погіршиться швидкість, зноситься підвіска і збільшиться витрата палива.

Розмір

Потрібну інформацію про розмір шин можна знайти в керівництві по експлуатації авто, на його офіційному сайті. Також маркування є на шинах, які вже стоять на машині. Для прикладу, 255/30 R20 означає, що 255 – це ширина покришки в міліметрах, а висота 30% від ширини, R20 – внутрішній (посадковий) діаметр – 20 дюймів. Ще є індекси швидкості і навантаження – рекомендується їх дотримуватися.

Також експерти порадили не вибирати зовсім вже дешеві варіанти. Для економії можна спробувати купити хороші шини на вторинному ринку, тільки їхній вік не повинен перевищує двох-трьох років.Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти