Чи може патрульний автомобіль для зупинки займати смугу громадського транспорту, перешкоджаючи: відповідь юриста

Згідно з п.17.1 ПДР, якщо на дорозі є смуга для маршрутних транспортних засобів, яка позначена знаком 5.8 або 5.11, то їздити цією смугою може лише громадський транспорт, таксі та велосипеди. Решті учасників дорожнього руху їздити цією смугою або зупинятись на ній заборонено.

Але чи можуть заїжджати на смугу громадського транспорту поліцейські автомобілі? Пункт 3.1. ПДР говорить, що при виконанні невідкладного службового завдання водії оперативних транспортних засобів можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулятора), 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 26, 27 та пункту 28. дорожнього руху. Головна умова – це включений проблисковий маячок чи сирена.

Якщо в даний момент невідкладні службові завдання не виконуються, то нехтувати правилами поліцейські не можуть. Таким чином, займати смугу громадського транспорту вони не мають права.


Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти