Чи є доказом порушення ПДР відео, зроблене патрульним на власний телефон: роз’яснення юриста

Якщо порушення знято камерою автофіксації, то сперечатися зі штрафом марно. Але чи має силу відео, зняте на телефон самим поліцейським? Юристи відповіли на це питання, передає «Твоя МАШИНА».

У пункті 11 першої частини статті 23 Закону України № 580-VIII сказано, що поліція має регулювати дорожній рух та контролювати дотримання водіями Правил дорожнього руху. Щоб краще виконувати свої обов’язки, поліцейські мають право встановлювати на периметрі дороги прилади автофіксації порушень.

Також можуть бути використані фото- та відеоматеріали, зроблені на різну техніку. Однак це стосується лише тих пристроїв, які закріплені на службових транспортних засобах або встановлені стаціонарно. Також можна використовувати відеореєстратори, але до списку дозволених пристроїв не входять мобільні телефони.

Таким чином, відео, зняте поліцейським на свій телефон, не буде доказом порушення правил дорожнього руху.


Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти