Водіям розповіли, чому небезпечно заливати в двигун олію в’язкості 0W

Експерти розповіли, чому зимова олія в’язкості 0W може нашкодити автомобілю, передає «Твоя МАШИНА».

Лубриканти з в’язкістю 0W називають зимовими чи арктичними, і це не просто так. Число перед літерою W означає показник низькотемпературної в’язкості. Чим він менший, тим нижче температура повітря, при якій мастило починає густіти. Іншими словами, чим менше число, тим більший шанс того, що двигун вдасться запустити в мороз.

Така олія корисна для водіїв північних регіонів, але в середній смузі краще вибирати менш в’язкий лубрикант. Також варто відзначити, що 0W коштує набагато дорожче, адже вони суто синтетичні. У той же час масло 5W30 можна зробити із суміші синтетичних та мінеральних базових масел, що вийде помітно дешевше.

Також варто враховувати особливості двигуна. Якщо агрегат старий і не розрахований на використання синтетичних масел, то мастило видавлюватиметься через ущільнювачі та сальники. У результаті може виникнути масляне голодування, що викликає задираки на стінах циліндрів.

У середній смузі часто різко змінюється температура на вулиці, і при переході з мінусу плюс ефективність масла 0W падає. Тому краще вибрати доступніший лубрикант 5W30, який поступається «нульовці» всього на п’ять градусів.

Перед покупкою потрібно переконатися, чи схвалено масло автовиробником. Напис Meets (відповідає) – це рекламний хід. Якісна олія має бути позначена написом Approved. Вона означає, що лубрикант схвалено безпосередньо автовиробником. Якщо вибрати неякісний продукт, то поршень нагріватиметься швидше, ніж циліндр.Джерело tarantas.news
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти