Українцям розповіли, як запустити дизельний двигун у морози

Власникам дизельних автомобілів узимку доводиться складніше, ніж водіям бензинових версій. Автогонщик Олексій Мочанов розповів, як поводитися з дизельними двигунами, передає «Твоя МАШИНА».

При температурі нижче -15 поспішати із запуском машини не варто. Спочатку потрібно увімкнути запалення. На панелі приладів загориться спіраль, що позначає, що свічки прогріваються. Після того, як індикатор згасне, можна вимикати запалення та повторити цикл 4-5 разів. Після цього автомобіль повинен запуститися швидше та легше.

Буває, що автомобіль заводиться лише кілька секунд, а потім перестає працювати. У такому разі потрібно ще раз прогріти свічки та запустити машину. Якщо знову не вийшло, то в баку застиг гель, і пальне перетворилося на парафін. Вирішити проблему можна простим прогріванням автомобіля. Для цього його треба закотити його в теплий бокс або викликати людей, які мають спеціальний чохол та повітряну гармату.

Варто враховувати, що за ніч остигає не тільки двигун, а й вся машина загалом. Якщо з пальним проблем немає, то потрібно дати двигуну 2-3 хвилини попрацювати на неодружених оборотах. Потім можна розпочати рух. Якщо автомобіль обладнаний АКПП, варто переключити селектор на D (Drive), натиснути на гальмо і в такому положенні почекати 30 секунд. Тоді коробка прогріється і працюватиме плавніше.

Не слід захоплюватися прогріванням сидінь. Як тільки крісла нагрілися, прогрівання потрібно відключати. Якщо вийти на вулицю з розігрітими спиною та сідницями, то це може зашкодити здоров’ю.


Джерело tsn.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти