Чи дійсно атмосферний мотор кращий за турбодвигун

На сьогоднішній день турбомотори є більш популярними, ніж атмосферні аналоги. Основна причина цього полягає в екології та нормах законодавства. У більшості країн податки розраховуються, виходячи з робочого об’єму двигуна, а наявність турбіни допомагає отримати більше потужності з меншого об’єму.

Переважна більшість сучасних надувних агрегатів починає “їсти масло” вже при пробігу трохи більше 100 тис. км, а до 300 тисяч кілометрів без капітального ремонту вони доживають не часто. Атмосферні мотори об’ємом понад 2 літри зазвичай можуть без проблем проїхати півмільйона кілометрів без втручання.

Турбомотори мають більш високі вимоги до якості масла та періодичності його заміни. Також вони дуже не люблять високих навантажень, коли двигун ще не прогрітий.

У підкапотному просторі турбомашин набагато більше деталей, які потрібно обслуговувати. Що ж до установки ГБО на автомобіль з турбонаддувом, то це досить складна процедура.

Крім того, в реальних умовах турбомотор споживає не менше пального, ніж атмосферний аналогічної потужності.

Підсумувавши, можна сказати, що для звичайного користувача атмосферний бензиновий двигун є непоганим варіантом до покупки, але якщо хочеться більшої віддачі та потужності, то вибір за турбомотором.


Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти