Водія не можуть оштрафувати за невключену аварійку під час зупинки

В Україні водії найчастіше включають аварійку, щоб сказати таким чином “дякую” або “вибач”. Але в ПДР прописаний цілий перелік ситуацій, в яких можна включати аварійну світлову сигналізацію.

Так, у розділі 9 ПДР є чіткий перелік випадків, коли водій зобов’язаний включати аварійку на автомобілі:

у разі вимушеної зупинки на дорозі;

при зупинці на вимогу поліцейського або внаслідок засліплення водія світлом фар;

на механічному транспортному засобі, що рухається з технічними несправностями, якщо такий рух не заборонено правилами дорожнього руху;

на механічному транспортному засобі, що буксирується;

на механічному транспортному засобі, позначеному розпізнавальним знаком «Діти», який перевозить організовану групу дітей, при їх посадці чи висадці;

на всіх механічних транспортних засобах колони під час їх зупинки на дорозі;

у разі скоєння ДТП.

Нещодавно один з водіїв не включив аварійку, коли його зупинила поліція, за що патрульні виписали йому штраф за ч.2 ст.122 КУпАП. При цьому санкція статті передбачена за не включення попереджувальних сигналів на початку руху або зміни його направлення.

У суді вирішили, що водія не можна оштрафувати за ч.2 ст.122 КУпАП за не включену аварійку під час зупинки поліцією. Для притягнення водія до відповідальності поліцейським необхідно було б виписати протокол за ст. 125 КУпАП (за інші порушення правил дорожнього руху).

За підсумком суд скасував виписану постанову, а судове рішення свідчить про те, що невключення аварійки при зупинці поліцією є порушенням ПДР, але працівники поліції не можуть оштрафувати водія за цією статтею (Справа №524/5588/20).


Джерело auto.bigmir.net
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти