Не вписав у техпаспорт – сплачуй штраф: як українців карають за незаконне ГБО

Якщо установку ГБО не погодити із сервісним центром МВС, то можна отримати штраф, повідомляє «Твоя МАШИНА».

Один із таких випадків розглядав Полонський райсуд Хмельницької області. Він відмовив позивачу, який вирішив оскаржити ухвалу поліції. Водія звинуватили у порушенні ч. 1 ст. 121 КУпАП «управління водієм транспортним засобом, переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм та стандартів» та ст. 125 КУпАП «інші порушення правил дорожнього руху». Таким чином, штраф становив 340 грн.

Проте водія таке рішення не влаштувало, і він звернувся з проханням скасувати ухвалу про адмінвідповідальність, визнавши рішення поліцейського незаконним. Причиною назвав те, що поліція не роз’яснила йому законних прав, не оглянула автомобіль належним чином і не приваблювала свідків. Також автомобіліст сказав, що ГБО не встановлював, воно не працює і він не користується.

У відповідь суд зазначив, що процедура переобладнання визначається Порядком переобладнання транспортних засобів. Його може провести підприємство з відповідною нормативно-технічною документацією, погодженою з МВС та Мінінфраструктури, та свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху або власником транспортного засобу.

Якщо автомобіль переобладнано власником, то рішення в індивідуальному порядку потребує узгодження з територіальним органом надання сервісних послуг МВС. Для цього потрібно подати заяву, вказати відомості про автомобіль, вид переобладнання, технічну або іншу інформацію, необхідну для здійснення переобладнання, а також надати копії свідоцтва реєстрації транспортного засобу та акта проведення огляду авто.

Далі сервісний центр МВС має розглянути заяву про погодження та визначити технічну можливість та умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу.


Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти